SEÇİMLERDE İKİ OYUMUZ VAR BİRİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA, DİĞERİ YEŞİL SOL PARTİ’YE

Seçimlere az kaldı. Ülke gergin, ülke kararlı bir süreçten, bu iktidarın artık sonuna gelindiği inancıyla seçimlere yönelmiştir. Artık halkın oylarıyla değişecek olan bu sistemin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılında yaşama hakkına sahip olmadığını halk seçim sandıklarında gösterecektir.

SEÇİMLERDE İKİ OYUMUZ  VAR BİRİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA,  DİĞERİ  YEŞİL SOL PARTİ’YE

SEÇİMLERDE İKİ OYUMUZ  VAR

BİRİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA,

DİĞERİ  YEŞİL SOL PARTİ’YE

Mihrac Ural - 11 Mayıs 2023

Seçimlere az kaldı. Ülke gergin, ülke kararlı bir süreçten, bu iktidarın artık sonuna gelindiği inancıyla seçimlere yönelmiştir. Artık halkın oylarıyla değişecek olan bu sistemin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılında yaşama hakkına sahip olmadığını halk seçim sandıklarında gösterecektir. Halkın bu görkemli çıkışı, çektiği acıların , yoksullukların, baskı ve zulmün sonuçlarını rejimi sandıklarda hezimete  uğratarak gösterecektir. Seçimlerde çok konuşmak, çok şey yazmak bu hakka  haiz herkesin görevidir. Ama  sonuçları oldukça açık olan bir seçime giderken kendi adıma yoldaşlar adına  en kısa  en özet  bilgileri sunmakla yetineceğim.

Bu seçimlerde iki oya sahipsiniz. Birincisi başkanlığa ilişkin kullanılacak oydur. Bu oy Erdoğan diktatörlüğünü, bu basiretsiz yönetimi yıkacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin olarak kullanılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin zorbalıkla sistemini değiştirmeye yönelen, tek adam yönetimini tarihe gömecek bir adım olacaktır.

Bu seçimlerde ikinci oy hakkımız bulunmaktadır. Bu oy da  Yeşil Sol partiye verilecektir. Ülkede süren demokrasi  mücadelesinin en güvenilir partisi bu partidir.Yeşil Sol Parti sadece Kürdleri değil ülkede yaşayan tüm “ötekilerin”, tüm renklerin, tüm yaşama hakkına sahip her varlığın değişmez temsilcisi konumundadır. Bu seçim demokrasi mücadelesinin  en hassas yönelimini ifade eder. Bu incelikte olan seçimde  ikinci oyumuzun Yeşil Sol Partiyi tercih etmesi çok doğaldır. Bu yüzden açıkça ilan ediyoruz ki ikinci oyumuz Yeşil Sol Partisini tercih edecektir.