Türkleşmiş Arapların Bitmeyen Çilesi : PKK

Boğaziçi üniversitesindeki gösterilerle ilgili video paylaşımım üzerine, kim olduğunu bilmediğim arkadaşım olmayan bir hayasız kişi sayfama gelip şu yorumu yaptı. Adı Yusuf Balabanmış sayfamda şunları yazmış;

Türkleşmiş Arapların Bitmeyen Çilesi : PKK

Boğaziçi üniversitesindeki gösterilerle ilgili video paylaşımım üzerine, kim olduğunu bilmediğim arkadaşım olmayan bir hayasız kişi sayfama gelip şu yorumu yaptı. Adı Yusuf Balabanmış sayfamda şunları yazmış;

“Bu gençler tertemiz ama siz bir düzenbazsınız. Amerikancı pkklılarla foto çektirip paylaşıyorsunuz. Arap Alevisi ezilen milletini sever, bölücü olmaz. Hayır yapan insanlara derin devletçi iftirasında bulunmaz. Sizleri Allaha ve Hz. Hızıra havale ediyorum.”

 CEVABIMDIR

Okurlarımdan üslubum nedeniyle özür dileyerek yazıyorum.

Yusuf Balaban sen ahlaksız ve bir o kadar çirkef Türkleşmiş, aslını inkar eden Arapsın. Önce bunu bil. Ulan soytarı, önce kendine dön bak, anadilin yasaklımı değil mi? Vergilerimizle oluşan eğitim sisteminde anadilimiz alfabemiz yasaklı değil mi? Uzun yıllardır düğünlerimizde bile Arapça şarkı söylemek yasak değil mi?

Be soytarı köpek, 23 Haziran 1939 Fransız -Türk deklarasyonu hakkında zerre kadar bir bilgin var mı? Git oku. Köpek soyu burada yazmadan önce Liva İskenderun'un Lozan anlaşmasında Türkiye sınırlarında olmadığı, sonra oyunlarla önce askeri işgal (5 Temmuz 1938) sonra da ilhak edildiğini öğren (23 Haziran 1939). Bu ilhakı, zamanın BM’si olan Cemiyeti Akvam de onaylı uluslar arası anlaşmalar listesine almayarak gayri meşru saymıştır. Senin gibi aptala burada hukuk dersi verecek halim yok zaten bu yazdıklarımdan da anladığın bir şey olmayacak. 

Bu gayri meşruluk hala sürüyor. Bu dava hala sürüyor ve Türk işgal güçlerince istila edilmiştir ve senin gibi ahlaksız soytarı ajan köpekler ne kadar Türkleşse de Liva İskenderun Arap kalacaktır.

Ben bunu şiddetle karşı olduğum Arap milliyetçiliği için değil. Tam tersine hayatta en nefret ettiğim şey ve bir veba saydığım milliyetçilikle mücadelede geçti hayatım. Konu hak ve hukuk konusudur, Liva İskenderun askeri işgal ardından gasp edilmiştir tüm belgeler tüm veriler bunu gösteriyor ve bunu Türk diplomatları da çok iyi biliyor (Bkz İsmail Soysal BELLETEN dergisinde yaptığı açıklamalar).

 Haklı bir hukuk davası haklı bir toprak ve egemenlik davasıdır Liva İskenderun davası, bunun izcisi olmak, benim gibi her Türk demokratın da görevidir.

Be ahmak, PKK kimdir? Dön bak, göreceksin ki tüm verileriyle PKK, Kürd halkının siyasal sahada en güçlü temsilcisidir. HDP ile de 6 milyon oyu 56 milletvekili vardır; demokrasi mücadelesinin oyun kurallarına bağlı olarak, sandıktan başarıyla çıkmış bir Kürd siyasi askeri gücüdür. Ulan soytarı, Kürd'ün kim tarafından temsil edileceğini sen mi m diktatörün Erdoğan mı, alçak Türk devleti faşizmi mi tayin edecek. Be hayasız, siz kimsiniz ki, 50 milyona yakın nüfusuyla bölgemizin en dinamik ulusu adına karar veresiniz, “şu örgüt bu örgüt teröristtir” diyesiniz? İyi bir düşün bakalım sonra gel buraya ağzı salyalı köpek gibi kinini nefretin kus.

Herkes bunu iyi bilmelidir ki özellikle Türkiye’de tüm Arap demokrasi güçleri bilmeli ki, PKK, Kürd halkının bağrında çıkmış en saf en temiz en devrimci en demokrat siyasal örgütüdür. Eli kanlı çocuk katili ise Türk devleti ile AKP  diktatörlük rejimidir. PKK, AKP den on bin kat daha demokrat ve hak sahibi bir davanın partisidir. Bugün itibariyle dünyanın en gelişmiş en güçlü ulusal kurtuluş hareketi olarak PKK; devrimci mücadelenin demokratik dengelerin Türkiye’de nispi olgunlaşmasının da garantörüdür. 

Senin gibi köpekler, halkını satanlar, Arap halkı için zerre kadar bir işlevi olmayan kuklalar MİT ajanları, kendi halkına düşmanlıkla alametifarika sahibidir. Siz, sadece halkınızın haklarını örtmekle mükellef birer kuklasınız zaten siyaset kim siz kimsiniz …

Sen git Suriye'de işgalci köpek sürüsü olan Türk ordusunun zaferi için dua et. Anavatanın Suriye’nin hezimetini iste, sana yakışan budur. PKK son 40 yıldır Suriye için bir tek kötü davranışta bulunmadı. Bir tek PKK yöneticisinin ağzından Suriye’ye düşmanlık yapılmadı tersine 15 Mart 2011’da başlayan uluslar arası teröre karşı silahla Suriye ortak vatanı savundu, on binlerce şehit verdi. Kobani (Aynıl Arap) beldesinin ünlü savunmasını Kürdler yaptı, işgalci TSK ve köpekleri İŞİD’i dize getirdi. Bu bir ortak vatan savunusuydu o zaman senin gibiler ne yapıyordu söyler misin? O an, senin gibi it sürüleri, işgalci Türk ordusunun Suriye’ye tecavüz etmesini alkışlıyordu, videolarla dualar yaparak ırkçı faşist Türk devletinin sırtını sıvazlıyorlardı (bkz, birbirine düşman olan hergün birbirini kötüleyen Eskiocak şeyhleri ve Mehmet Güven ahlaksızı, birbirileriyle yarışırcasına Suriye’yi işgale girişen TSK’ya dua ve destek videoları yayınladılar)

Suriye’de Kürdlerin SDG ile geliştirdiği ABD ilişkileri ise konjonktüreldir ve bunun bir çok nedeni vardır. Hatalı bir sürükleniş içinde olsalar da, hala Suriye’yle bağlarını kesmemiş, arada sorun olan noktaları düzeltmek için çaba sarf etmektedirler ve Suriye’nin toprak bütünlüğünde ısrarlılar. Kürdleri, kendi egemen ulus milliyetçilikleriyle sindirmek isteyen devletlerin yarattığı uzlaşmaz çelişkiler, öncelikle o ulusun sorunu olarak çözülmelidir. Her egemen ulusun devrimcileri demokratları ezilen ulusun yanında durmasını bilmelidir. Çünkü Kürdleri yokuşa süren, dağlara çıkmalarına neden olan de onlardır.

Bunları bilmeden it gibi buralara gelip yazma.

Alevi kökenli, Suriyeli bir devrimci demokrat olarak namus, şeref ve erdemli duruşumun Kürd halkının yanında olmaktan geçtiğini biliyorum ve öyle davranıyorum Ya sen, it soyu, nesin kimsin tarihin nedir ki burada gelip bunları hiç bir tartışma, sorgulama yapmadan yazıyorsun. Hadi defol git ve senin gibilerle olan mücadelemin asla bitmeyeceğin unutma.

Bir kez daha Türkleşmiş Arap soytarılarına söylüyorum. Kürd halkı kazanacak, PKK de bu halkın temsilcisi kaldıkça zafere kavuşacaktır. Başkan Öcalan bu halkın onlarca kez teyit edilmiş lideridir, tüm PKK liderleri devrimci haklı bir davanın neferleridir. İşgalci Türk devleti faşisttir, sorunun da temel kaynağıdır. Bunu unutmayın.

13 Ocak 2021 / Çarşamba

Mihraç Ural